“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Two cosmetics príbeh dvoch

Mladá slovenská značka two cosmetics, sa venuje ručnej výrobe 100% prírodných kozmetických výrobkov, vhodných pre vegetariánov a dokonca aj pre vegánov. Svoj príbeh začali písať v roku 2016. Two značí dva a aj za touto značkou sú dvaja ľudia a to Martina a Marek.

Celé to začalo nepodareným balzamom na pery, podareným tuhým mydlom a novej záľube vo výrobe kozmetiky. Svoje v tom spravilo aj vylúčenie zo štúdia na vysokej škole, ktoré neodradilo a práve to bolo hnacím motorom v novom podnikaní.

Zdroj: Instagram

 

Ten nepodarený balzam na pery je aktuálne jeden z najpredávanejších produktov z ich širokého portfólia. Dnes u nich nájdete okrem balzamu na pery aj iné produkty ako napríklad mydlá, maslá, sprchové gély, tuhé šampóny, balzamy, krémy, séra a aj niečo pre detičky a domácnosť. V ponuke majú aj sójové sviečky, ale  to je už iný príbeh, možno nabudúce.

Značka two cosmetics bola tiež prvou slovenskou značkou, ktorá získala celosvetovo uznávaný certifikát Vegan Society. Pre nich to znamenalo že každý jeden výrobok, ktorý je v ponuke bol testovaný v nezávislom súkromnom laboratóriu podľa platnej legislatívy. Ziskom tohto certifikátu sa značka zaviazala že každý jej výrobok má vegánske zloženie a nie je testovaný na zvieratách.

Zdroj: Instagram

 

Poďme si ale priblížiť aj výrobky do domácnosti, ktoré su v two cosmetics naozaj zaujímavé. 

Bambusové vatové tyčinky
nIde o ekofriendly a kompostovateľné bambusové vatové tyčinky. Sú náhradou za tie klasické plastové. Tieto tyčinky sú šetrné k zdraviu a životnému prostrediu. Navyše obal týchto tyčiniek je vyrobený z vedľajších produktov spracovania plodín, orechov, šupiek, škrupín a dužiny za pomoci 100% zelenej energie.

Odličovacie tampóny
nRučne šité odličovacie tampóny, je to skvelá voľba do každej zero waste domácnosti. Viete ich použiť znova po odlíčení a následnom opratí. Ako vedľajší produkt z odpadu, ktorý vzniká pri výrobe tampónov sa vyrábajú pelechy pre Vašich štvornohých miláčikov. Tie značka potom daruje do útulkov.

Upcyklovaná mydelnička
nKeďže v two cosmetics majú svoj recyklačný program, kde sa snažia povzbudzovať ľudí k vracaniu ich obalov späť. Obaly následne vyčistia a v spolupráci s Umelohmotné sa z nich spraví pomletý granulát, z ktorého sa ručne vylisuje krásna mydelnička do vašej kúpeľne.

Zdroj: Instagram

 

Tak ako je vyrobený obal na bambusové tyčinky do uší, aj ostatné obaly ich kozmetiky sú vyrábané z toho istého špeciálneho materiálu, s použitím netoxických tlačiarenských farieb. Čo pre zákazníkov znamená, že takýto obal môžu s kľudom na srdci hodiť do kompostu kde sa rozloží.

Zdroj: Instagram

 

Rok 2020 bol pre všetkých špecifický a ani v two cosmetics to nebolo inak, preto v tomto roku by sa radi pustili do prípravy nových výrobných priestorov a radi by expandovali na nové zahraničné trhy.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ