“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Výplata kedykoľvek v mesiaci

Možno ste už počuli a startupe Advanto, za ktorým nájdete Jana Kölbla a Martina Fortelnýho ak nie, dnes Vám ich projekt trocha priblížime. 

nIde o český technologický startup, ktorý pomáha ľuďom prevziať kontrolu nad svojimi osobnými financiami. Advanto je prvou aplikáciou v Českej republike, umožňujúcou zamestnancom prístup k odpracovanej mzde kedykoľvek v mesiaci. Vďaka tomuto benefitu sa tak môžu zamestnanci vyhnúť finančnému stresu, ktorý je spojený s čakaním na výplatu.

V čom pomáha? Podľa štatistík ktoré uvádza na svojich stránkach spoločnosť až 49% Čechov žije od výplaty k výplate bez ohľadu na výšku svojho príjmu. Tiež uvádzajú, že ak nastane nečakaná udalosť kde je potrebné uhradiť čiastku 10 800Kč a viac, tak až 60% Čechov nie je schopná to uhradiť. Posledný ukazovateľ hovorí že až 70% z nich sa spolieha práve na finančnú pomoc od zamestnávateľa. 

Zdroj: Advanto

nPresne tieto štatistiky a inšpirácia zo zahraničia bola hlavným pohonom pre Jana s Martinom aby sa pustili do vývoja vlastného produktu. Aktuálne sa ukazuje, že trend do budúcnosti mať výplatu kedykoľvek bude len rásť a očakáva sa, že len v Amerike takýto benefit bude ponúkať až 1/5 zamestnávateľov.

Poďme si trocha viac prejsť jednotlivé benefity.

–    Zníženie fluktuácie zamestnancov až o 30%
n-    Zvýšenie produktívnosti zamestnancov až o 20%
n-    Prehľad o odpracovaných hodinách
n-    Získanie dát o finančnom chovaní zamestnancov
n-    Akadémia pre lepšiu finančnú gramotnosť

nSamotný systém Advanta je navrhnutý, tak aby nezaťažoval systém zamestnávateľa. Naopak umožňuje jednoducho vyplatiť časť mzdy, ktorý by inak znamenal pre účtovníka hromadu času a papierovania. Tým pádom zamestnanec si vie vybrať výplatu kedykoľvek, ale spracovanie mzdy je len jedno. Dnes je možné sa cez Advanto napojiť na viacero ekonomických / firemných systémov ako napríklad – Helios, POHODA, SAP, K2 a iné. A používajú ho viaceré veľké spoločnosti ako UP, DoDo alebo Dopravní podnik města Ústi nad Labem. 

Zdroj: Advanto

 

Samotná aplikácia ponúka okrem výberu mzdy kedykoľvek po odpracovaní hodín, aj iné možnosti. Sledovanie dochádzky podľa ktorej si vedia zamestnanci pozrieť koľko za mesiac zarobili, a koľko si vedia vybrať. Akadémia finančnej gramotnosti, ktorá je vyvíjaná s odborníkmi na osobné financie. Aktuality kde vie zamestnávateľ komunikovať so svojimi zamestnancami, ktorý sú tak informovaný o voľných smenách. Posledná vec je šetrenie ide o možnosť, ktorá je vo vývoji, kde si budete vedieť odkladať časť svojej výplaty bokom či už do budúcna alebo na neočakávané výdaje.

Zdroj: Advanto

 

V Advanto počítajú s tým že by každý zamestnanec chcel dostávať svoju výplatu hneď keď odpracuje hodiny. Prípadne sa môže stať že budete potrebovať peniaze skôr ako je výplatný deň, a nie každému je príjemné prosiť o skoršiu výplatu nadriadeného, preto stačí ak vyplníte formulár na ich stránke a oni anonymne kontaktujú Vášho zamestnávateľa.

Plány sú veľké a firma by rada rástla aj v ďalších rokoch a dostala sa tak do kladných čísel. Pomôcť by v tom mala aj expanzia na nové trhy a ako prvý by mal nasledovať ten Slovenský. Čiže sa môžeme tešiť, a možno aj ten Váš zamestnávateľ pristúpi na tento benefit.

Zdroje: Advanto, Czechcrounch.cz

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ