“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

IKISEQ prvá burza umožňujúca investovať do ľudského potenciálu

Dnes je doba kedy máte možnosť zhodnotiť svoje peniaze nie len vo svete ale aj v Čechách alebo na Slovensku. Existuje niekoľko platform a možností kde viete vložiť svoje peniaze za účelom podpory projektu a následne z toho viete profitovať. Jednou z ďalších možností, ktorá na trh príde koncom októbra konkrétne 25 októbra je projekt IKISEQ.

 

Pôjde o prvú Ikigai burzu na svete. Čo to presne Ikigai vlastne je? Ide o niekoľko tisíc rokov starú japonskú filozofiu, keď si rozložíte dané slovo iki = žiť, gai = mať zmysel, čiže spojením vzniká „zmysel žitia“. Toto slovo odkazuje na zmysluplný smer alebo zmysel života, ktorý vytvára predpoklad k tomu, aby sa život stal užitočným, pričom akcie podniknuté k dosiahnutiu niečieho Ikigai vedie k uspokojeniu a nájdeniu zmyslu života.

Zdroj: Instagram

 

Vďaka tejto filozofii vznikla platforma IKISEQ ktorú založili Čeněk Stýblo, Petr Václavek a Ondřej Novotný. Ak ich nepoznáte skúsime Vám ich v krátkosti predstaviť.
Čeněk ja bývalí tvorca virálnych videí na Youtube pod názvom ViralBrothers. Aktuálne natáča už len vlastné videá kde sa zameriava na zdravý životný štýl, sebarozvoj, investovanie a moderné technológie.
Petr je nadšenec inovácií a viacnásobný zakladateľ technologických startupov. Tiež má viac ako 30 ročné skúsenosti v marketingovej komunikácií. Inovátor, tvorca, vizionár, stratég a tiež spoluzakladateľ spoločnosti Applebaum.
Ondra je známy ako zakladateľ športovej organizácie MMA pod názvom Oktagon, ktorá je veľmi úspešná v strednej Európe s dosahom do viacerých krajín sveta. Tiež je aktívnym moderátorom zápasov UFC pre O2 TV a má úspešne podcasty MMA letem světem a Kudy běží zajíc.

Poďme si ale povedať viac o samotnej platforme ide o investovanie do ľudského potenciálu ešte pred tým ako sa stane daná osoba známa a slávna. V prvej fáze bude možné nakupovať podiel talentu na trhu za predom stanovenú cenu. Následne sa otvorí možnosť obchodovania aj medzi samotnými investormi. Samotnú cenu bude určovať ponuka a dopyt.

Zdroj: Instagram

 

Ako sme už spomínali vyššie koncom októbra bude k dispozícií bezplatná aplikácia kde sa budete môcť zaregistrovať a o niekoľko dní na to sa bude dať investovať do prvých talentov. Výber bude len na Vás a záber by chcela mať platforma široký od komikov, hudobníkov, umelcov, športovcov, hráčov, modeliek až po influencerov na rôznych platformách. Cez aplikáciu ich budete môcť sledovať, podporovať a následne s nimi aj rásť.

Na začiatok sa IKISEQ zameria aby uspel v Česku. Ak sa to podarí, je veľký  predpoklad, že vďaka skúsenostiam zakladateľov z iných projektov budú smerovať do celého sveta.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ