Made In akostný výber 6: Drevené hodinky

Hodinky už dávno nie sú len prístrojom na meranie času, ale človek prostredníctvom nich vyjadruje aj svoj vkus a osobnosť. Niektorí nositelia ich dokonca považujú za umelecké diela, ktorými zdobia svoje zápästia a vyjadrujú ich jedinečnosť.

 

Výber hodiniek je osobnou voľbou, ktorá hovorí o vkuse a štýle každého jednotlivca. Niektorí uprednostňujú klasické a elegantné hodinky s koženým remienkom a jednoduchým ciferníkom. Takéto hodinky vytvárajú dojem elegancie a zdôrazňujú konzervatívny štýl ich nositeľa.

Na druhej strane, iní ľudia siahajú po športovejších modeloch s plastovým remienkom a digitálnym ciferníkom. Tieto hodinky vyjadrujú aktívny životný štýl a prispôsobenie sa modernému svetu.

V posledných rokoch sa vyskytuje trend nosiť hodinky s výrazným a originálnym dizajnom. Niektorí ľudia sa rozhodujú pre hodinky s farebnými remienkami a netradičnými ciferníkmi, čo im umožňuje vyjadriť svoju kreativitu a odvahu. Tieto hodinky sú často predmetom rozhovoru a zaujmú pohľad každého, kto sa na ne pozrie.

Bez ohľadu na to, či preferujete tradičné, športové alebo extravagantnejšie modely, hodinky sú nenahraditeľným doplnkom, ktorý dokáže zdôrazniť vašu jedinečnosť a pripomenúť vám dôležitosť času vo vašom živote.

My sa dnes spoločne pozrieme na českých a slovenských výrobcov, ktorí prinášajú na trh stále viac populárne a originálne drevené hodinky. 

 

WoodHood

Mladý pár z Brna očarilo kúzlo drevených hodiniek, a preto sa v roku 2015 rozhodli založiť vlastnú značku, WoodHood so sloganom: „May the wood be with you“. Ich unikátne drevené hodinky sú výsledkom individuálneho prístupu a starostlivosti o každý detail. Navyše personalizovaným gravírovaním môže aj zákazník vdýchnuť hodinkám kúsok svojej jedinečnosti a originality. WoodHood sa zameriavajú na udržateľnosť, a preto v ich tvorbe používajú iba zvyškové drevo z väčších projektov a  minimalizujú vplyv na prírodu. Kvalita je pre nich prioritou, a tak ponúkajú záručný a pozáručný servis. S ich osobným prístupom a záväzkom k spokojnosti zákazníkov, WoodHood získava stále viac fanúšikov.

Zdroj: Instagram.

 

BeWooden


Značka BeWooden neponúka len originálne drevené výrobky, ale má aj silný príbeh, ktorý siaha do roku 2013. Začala ako sen Ctibora, rodáka z Beskýd, ktorý spoločne s ďalšími 2 kamarátmi túžil tvoriť nadčasové produkty v súlade s prírodou. Ich cesta začala tvorbou drevených motýlikov v malej garáži a postupne prešla až do veľkej dielne, kedy sa sen pretavil na prosperujúci podnik s obratom v rade niekoľkých miliónov. Sortiment značky zahŕňa drevené kravaty, doplnky do vlasov, brošne, šperky a iné originálne produkty. S cieľom navrátiť krásu hodinárskeho remesla, ktoré má v Česku dlhoročnú tradíciu, prišiel v roku 2020 nápad aj na výrobu BeWooden hodiniek. Značka sa vo svojich návrhoch drží minimalizmu, čistých línii a elegancie a tým ich unikátne výrobky oslovujú zákazníkov po celom svete.

Zdroj: Instagram.

 

TimeWood

Značka TimeWood začala písať svoj príbeh v roku 2012 v Ostrave s jediným cieľom - vytvoriť české drevené hodinky. S postupom času sa ich ponuka rozšírila o ďalšie módne doplnky, ako sú slnečné okuliare, motýliky, kryty na iPhone a reproduktory, využívajúc exotické aj domáce dreviny. Ich koncept "Zpátky k přírodě" je ich vášňou. Zakladateľ Martin sa spoločne s jeho tímom najnovšie pýšia limitovanou kolekciou a rozširujú pôsobenie svojej značky TimeWood aj za hranice svojej rodnej vlasti.

Zdroj: Instagram.

 

Wolf

 

V dnešnom uponáhľanom svete má mestský obyvateľ zriedkavo príležitosť obdivovať krásu slovenských hôr. Práve z tohto dôvodu sa zakladatelia značky Wolf rozhodli tvoriť drevené náramkové hodinky, šperky a slnečné okuliare, ktoré sú inšpirované lesom a prírodou samotnou. Názov značky Wolf (Vlk) odkazuje na túžbu priniesť každému kúsok prírody. Ich motiváciou je poskytnúť ľuďom možnosť byť obklopení krásou prírody, z ktorej pochádzajú aj výrobky s nádherným dizajnom. Značka tiež ctí ekologické hodnoty, a preto hodinky vyrába výhradne z odpadu vznikajúcom pri výrobe nábytku.

Zdroj: Instagram.

 

DeerMates

Na začiatku príbehu tejto značky stoja dvaja najlepší kamaráti zo základnej školy Marek a Pavol. Roky zbierania skúsenosti pretavili v roku 2016 na vlastnú firmu s názvom AuthenticWOOD, ktorá sa špecializuje na prémiové materiály a ich kombináciu s tými prírodnými. S rozširujúcim sa portfóliom sa značka začiatkom roku 2023 premenovala na DeerMates.

Ich drevené hodinky sú navrhnuté tak, aby slúžili ako dokonalý doplnok v každej situácii. Kombinácia kvalitného dreva a precízne brúsenej ocele vytvára jedinečnú a prémiovú estetiku. Každý detail je starostlivo vypracovaný a vďaka rozmanitosti drevenej štruktúry sú hodinky originálne. Sú zabalené v drevenej krabičke, kde spolu s hodinkami nájdete aj vankúšik z jutoviny, nástroj na skrátenie remienka a certifikát o zasadení stromu. Keďže problém odlesňovania na našej planéte je urgentný, firma prispieva k opätovnému zalesňovaniu. Kúpou produktu teda podporíte aj vy výsadbu jedného stromu prostredníctvom neziskovej organizácie Reforestation - OneTreePlanted.

Zdroj: Instagram.

 

WOOWA

Značka Woowa sa preslávila svojimi drevenými hodinkami vďaka ich originálnemu českému dizajnu, použitiu prírodného materiálu a kvalitnému spracovaniu. Idea založenia značky vznikla v roku 2013 s cieľom vytvoriť niečo nové a jedinečné. Po niekoľkých mesiacoch tvrdej práce sa dostal na trh prvý model hodiniek, ktoré odvtedy putujú k spokojným zákazníkom po celom svete.

Značka Woowa sa rozhodla používať práve tento materiál, pretože vníma drevo ako umelecké dielo. Každý strom má svoju vlastnú históriu, tvár a textúru, a preto sú aj ich výrobky jedinečné a odlišujú sa od ostatných. Okrem toho, možnosť vlastného gravírovania ešte viac podčiarkuje originalitu hodiniek, čo je ponúkané zákazníkom úplne zdarma pri každej objednávke.

Zakladateľ značky Woowa, Pavel Tesařík, vyjadril túžbu a snahu stále inovovať a prinášať nové dizajny hodiniek, ktoré zaujmú svojou jedinečnosťou a kvalitou.

Zdroj: Instagram.

 

Drevené hodinky sú stále viac obľúbeným doplnkom, kombinujúcim harmóniu prírody s precíznym remeslom. Ich unikátny dizajn a udržateľnosť vytvárajú štýlový a ekologický spôsob, ako vyjadriť osobný štýl a zároveň dbať na ochranu životného prostredia. Rozhodnutie po ktorom jedinečnom kúsku siahnuť je len na Vás.

 
Mohlo by Vás zaujímať