“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Topíte.cz spojenie remesla a technológie

 

Platforma Topite.cz je približne dvojročný startup zakladateľa Daniela Helcla spolu s Karlem Náprstkem a Jiří Švédou. Snažia sa v ňom prepojiť tradičné kúrenárske remeslo s technológiami a zdigitalizovať ho.
nZámer tohto startupu bolo posunúť toto remeslo do 21. storočia. Aktuálne ide o najväčšiu kúrenársku spoločnosť v Čechách, ktorá sa zameriava na inštaláciu a servis tepelných čerpadiel, fotovoltaiky, plynových kotlov a klimatizácií.

Zdroj: Topíte.cz

 

Aktuálne výsledky hovoria, že ísť týmto smerom bolo správne. Len na porovnanie v roku 2019 bol obrat firmy 16 miliónov korún, čo je oproti roku 2020 kedy bol obrat 70 miliónov nárast o 438%.
nLen na porovnanie medziročný nárast inštalácií narástol z 75 na 350 v roku 2020. Samozrejme firma musela tomu prispôsobiť aj nárast zamestnancov a z pôvodných 25ich v roku 2020 pracovalo vo firme 75.

Práve vstup na trh s fotovoltaikou priniesol Topite.cz možnosť expandovať ešte viac. V tejto produktovej expanzii im napomáha spojenie s firmou Rexiw Elektro, ktorý sú špecialisti vo svojom obore. Spojením týchto dvoch spoločností a kombinácia ich skúseností v obore tepelných čerpadiel a solárnych panelov je krokom k udržateľnej budúcnosti bez zbytočných splodín.

Zdroj: Topíte.cz

 

Topíte.cz je tiež v jednaní so spoločnosťou Tesla o dodávaní fotovoltaických strešných tašiek tretej generácie, ide o strešnú krytinu, ktorá je zároveň aj solárnym panelom. Tretia generácia je o veľa výkonnejšia ako predošlé dve generácie krytín, a výkon začína byť porovnateľný s nákupnou cenou. Radi by túto krytinu priniesli na trhy v strednej Európe.

Zdroj: Topíte.cz

 

Do budúcna chystá Topite.cz expanziu na Poľský trh, chystajú tiež otvoriť v Prahe najväčší showroom na tepelné čerpadlá spolu so školiacim centrom. Vďaka týmto plánom do budúcna sa tým Topíte.cz neustále rozširuje a hľadá stále nových zamestnancov, preto sa dá očakávať že v priebehu roka 2021 ich bude cez 100 a aj nárast tržieb by sa mohol zdvojnásobiť.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ